SNV - Preteky psích záprahov o pohár primátora mesta 2011

Ako som sa rozhodla už asi pred dvomi mesiacmi našu tohtoročnú pretekársku sezónu ukončiť, tak si kamaráti Severania povedali, že ee, pekne s nami pojdeš ešte zabehnúť jeden canicross do SNV. Bolo to 5.-6. novembra na letisku v Spišskej Novej Vsi, kde sa uskutočnil prvý ročník pretekov psích záprahov, popri ktorích boli aj otvorené disciplíny bikejoering a canicross.

Na tejto ceste nás už felícia nesklamala a odviezla nás skoro ráno na letisko, kde sa pomaly všetko pripravovalo a začali sa schádzať účastníci. Canicross sa bežal ako posledná disciplína, takže sme mali asi 4 hodiny času, čo mi prišlo ako nekonečný čas a preto nasledujúci deň už s nami putoval aj J.T.

V nie najlepšej kondícii a navyše prechladená som s Biffkom nastúpila na štarto presne o 11:07. Opäť Biff plný entuziazmu ma priam vytiahol zo štartu, až som ledva nohy naťahovala, no tak to bolo asi prvý kilometer, pretože potom sa rozhodol predsa len si zaskákať a hneď cez pásku vymedzujúcu trasu a aby toho nebolo málo, tak sa mi vplietol pod nohy. Zas a znova som ho musela nejaký ten polkilometrík presviedčať, že veľmi by mi pomohlo ak by začal ťahať. Lepšie však ako moje slová zabral pretekár, ktorý nás obehoval s malamutom. Zrejme to bola psia dáma a Biffiak aby v hanbe neostal sa pekne krásne rozbehol :) To už som ale ja akosi s dychom a nohami nestíhala, až ma asi kilometer pred cieľom brutálne začalo pichať v boku. Táto nepríjemná udalosť nás tak stála drahocenný čas a necelých 5km sme dali za 24 minút a takmer 50 sekúnd :( Bez tréningu a chorá môžem byť vôbec rada že som to zabehla.

V nedeľu sa štartovalo rovnako a tak čas, ktorý sme strávili čakaním sme vyplnili pohadzovaním frisbee taniera J.T.ymu. Podobne ako v Mošovciach aj tu v nedeľu sa nám šlo lepšie. Aj Biffiak riadne ťahal, hoci začiatok bol rozpačitý. Trošku ma len mrzí, že ten čas bol oproti sobote len o 40 sekúnd lepší a nie o viac. Aj tak sme sa ale ocitli na stupienku víťazov a opäť na treťom mieste :) Je však pre mňa cťou, že som tam mohla stáť poboku majsterky sveta v tomto športe Brigity Albertovej, rodáčke od nás z Levoče :)

Po odbehnutí všetkých pretekárov sa však preteky ešte neskončili. Bola vyhlásená štafeta na 3,3km, ktorej sa zúčastnili Severania Michal Slatkovský v canicrosse a Jankovia Keruľ v dvojzáprahu a Richnavský na biku. Umiestnili sa na krásnom treťom mieste a nebyť sotva 20 minútovej prestávky po dobehnutí Michala do cieľa v oficiálnom preteku, výsledok mohol byť oveľa lepší. Aj tak som na svoju lásku hrdá :*

Riadne unavení a vyčerpaní sme sa pomaly pobrali domov a takmer pri víjazde z mesta sme si spomenuli že sme si na streche auta nechali diplomi. Rýchlo sme auto otočili naspäť a vydali sa hľadať naše ocenenia. Našťastie sa aj v tomto športe nájdu dobrí ľudia, ktorí pomôžu a tak z popradského klubu Archer nám naše nájdené diplomi vrátili :) Ako ináč aj na tíchto pretekoch bolo super a ponaučením mi je, že na niečo podobné sa musím oveľa lepšie a hlavne zodpovednejšie pripraviť.