SNV - Medzinárodné majstrovstvá SR v psích záprahoch o Pohár primátora mesta SNV 2012

    Uplynulý víkend 27.-28.10. sme sa s našimi chalanmi zúčastnili pretekov v canicrosse, ktoré pre nás usporiadal už druhý krát ŠK Arching zo Spišskej Novej Vsi v spolupráci s naším klubom ŠK Severan Jaklovce. 

    Aj napriek riadne nepriaznivému počasiu sa zišiel početný zástup pretekárov nie len zo Slovenska, ale aj Poľska. Za ŠK Severan sa okrem mňa a Michala zúčastnili Samko Keruľ, Simona a Jano Richnavský v bikejoringu a Silvia Kándorvá v canicrosse. 

    V sobotu nám počasie vôbec neprialo a v nedeľu ešte menej. Kým v sobotu celý deň pršalo, v nedeľu sa navyše pridal aj sneh a studený vietor. Riadne bojové podmienky nás však neodradili a všetci sme sa hrdo postavili na štart, odhodlaní reprezentovať náš klub čo najlepšie. Najlepšie sa darilo Simonke a Samkovi, ktorí sa umiestnili aj na stupienku víťazov, no a nám ostatným ušlo miestečko na bedni len o kúsok. Teda okrem mňa, ktorá som šla na trať dlhú takmer 5km absolútne nepripravená :) V každom prípade ma veľmi teší že ako Biffkovi, tak aj J.T.íkovi sa chcelo behať, krásne ťahali, tešili sa, čo bolo viedieť už na štarte, kde netrpezlivo prešľapovali a štekali :) Ako čerešničku na torte mali chlapci v nedeľu aj ukážky agility a tak si mohli aj zaskákať a ukázať divákom, že tento šport je u nás na prvom mieste :)

    Veľké ďakujem patrí mojej láske Michalovi a celému klubu ŠK Severan, s ktorími som sa veľmi dobre cítila aj v tak hnusnom počasí a dúfam, že podobných spoločných akcií bude čo najviac :)