Mošovce - Memoriál Daniela Lukáča, MSR off Snow 2011

Víkend 22.-23. októbra sme strávili spolu s klubom Severan z Jakloviec v krásnom prostredí stredného Slovenska, v Mošovciach, kde sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska psích záprahov, bikejoeringu a canicrossu a zároveň Memoriál Daniela Lukáča. Na tomto pre nás celkom novom "bojovom" poli som sa zúčastnila s Biffkom, ale samozrejme J.T. nesmel chýbať aspoň ako pozorovateľ :)

Našu cestu, či doslova púť, sme započali v sobotu skoro ráno. Cesta ktorá nám mala trvať necelé tri hodiny, trvala o pár hodín dlhšie, keďže kdesi pred Ružomberkom sa felícia, na ktorej nás viezol náš kamarát Martin, rozhodla, že ani náhodou to len tak jednoduché nebude. Jeden z čapov v kolese sa totižto zlomil. Ale keďže Severania sú skvelá partia ľudí, bez pomoci sme neostali. Janko Keruľ nás odtiahol až na miesto konania a tak sme pekne krásne všetko postíhali. Dokonca sa aj ubytovať v super "luxusnej" chatke s klimatizáciou v podobe diery vo dverách a stene :) 

Štartovalo sa presne o 13:00 a my s Biffkom sme prišli narad niekoľko minút potom. Vyštartovali sme celkom svižne, aj som sa potešila, ale toto nadšenie dlho netrvalo. Hneď jak Biff zistil že ono sa bude len behať a nikde po trase nebude ani tunel, ani lavička či skočka, rozhodol sa protestne zastaviť. Nejakých pár kilometrov som ho presviedčala že by nebolo odveci ak by ma aj potiahol, keďže to je princíp canicrossu, napokon si moje slová vzal k srdcu a začal ťahať. Túto 6,5km trať nám tak trvalo zdolať za 32minút. Hrozné, ale čo už. Po tomto takmer nadľudskom víkone, hlavne čo sa presviedčania týka, sme sa šli osprchovať, trochu oddýchnuť a keďže v Mošovciach majú riadny časový posun, tak o 18:00 naobedovať :) Aby sme ale po tomto obede nepomreli hladom, deň zavŕšila pizza. Mňaaam.

Olejový ohrievač nám nedovolil vnoci zmrznúť a tak sme ráno mohli vstať plní elánu do ďalšieho behu. Ten sa už začínal presne o 9:00. Náš spolubojovník Michal s Bellčou jaksi ale zmeškali štart ( určite kvôli mošovskému časovému posunu :D ) a tak ich jemne poposúvali až sa ocitli tesne pred nami na štarte. Celkom ma to aj potešilo, pretože Biffiaka to riadne nabudilo a tak v nedeľu sme nie len skvele odštartovali, ale deduško krásne ťahal celú trasu, čo nám pomohlo zlepšiť si čas o 2 minúty za čo sme sa ocitli na treťom stupienku víťazov :) 

Aj keď som čakala o niečo lepšie výsledky, aj tak som veľmi rada, že sme to spolu s Biffkom zvládli. Severania sú skevlá partia ľudí, s ktorími sa vždy cítim super a teším sa na ďalšie spoločné akcie.