Ako bolo na 4.ročníku O cenu rektora UVL & 2.ročníku SPAM - JUMP - Hurikán družstiev

06.09.2010 10:00

Celkom pekný a slnečný víkend sme strávili v Košiciach na preteku O cenu rektora UVL a SPAM-JUMP Hurikán društiev, ktorý pre agiliťákov pripravil klub KPKA v spolupráci s klubom SPAM Myslava.

Tento víkend bol pre mňa a Biffa trošku neobyčajný a to hlavne v tom, že sme po veľmi dlhom čase nešli na preteky sami dvaja, ale takmer polovica nášho klubu z Popradu. Riadna víprava v zložení Ja s Biffom, Zuzka s Emou, Baška so Zuzy, Sonička so Saly, Katka s Amálkou a Suri a samozrejme Janka ako naša taktická i morálna podpora, sme sa svorne na dvoch autách vybrali reprezentovať podtatranský kraj do Košíc v sobotu ráno. Biffko hoc umiestnený v prepravnom boxe nám aj napriek tomu koncertoval celých dlhých 100 km bez prestávky až kým sme nedorazili na miesto určenia, ktorým bol jazdecký areál UVL :)

Na pľaci už prekážky rozmiestňovala rozhodkyňa z českého Děčína Alica Glocknerová. Postavila naozaj krásne behavé parkúry, ktoré ale neboli úplne jednoduché. Ako prvý sa behal jumping. V largoch sme štartovali ako poslední. Až na nábeh do slalomu nám to celkom šlo, pokým som sa pri tunely nešmykla a trošku nepríjemne spadla, ale parkúr sme si dobehli. V skúške sa nám nedarilo o moc viac. Uhnali sme si trestné body za zónu na kladine a zhodenú laťku. Záverečný open sa nám však parádne vydaril. Trafili sme všetky zóny, krásne reagoval, nebol problém ani v slalome, no predsa len sme dostali chybu za dotyk. Pri zchádzaní z kladiny do mňa Biffko trošku vrazil a keďže Alica dotyky posudzovala naozaj prísne, dostali sme aj my trestné body. Beh to bol ale naozaj krásny. Na záver dňa boli pre pretekárov ešte pripravené tunelové preteky s 8 tunelmi, ale týchto sme sa s Biffkom nezúčastnili kvôli ešte stále nedoliečenému členku, pre istotu.

Ako krásne sa sobota skončila, tak škaredo sa pre mňa a Biffa začala nedeľa. Hneď v prvom behu sme sa diskli kvôli vybehnutému slalomu a následnému vbehnutiu do tunela. Mali sme však najlepší nábeh na slalom, ktorý bol bezchybný a vôbec nie jednoduchý, avšak vďaka môjmu predšasnému ukročeniu Biff minul poslednú tyčku a šup do tunela.  Čosi podobné sa nám podarilo aj na skúške, kde ale kvôli vybehnutému slalomu sme skončili na skočke. Lepšie to bolo na záverečnom jumpingu, kde sme zabehli s jednou chybou, tentokrát sa nám nábeh na slalom nepodaril.

Môžem povedať, že tento víkend to bola skutočne úspešná výprava, pretože každý z nás si odniesol nejakú cenu a pritom okrem mňa a Katky všetci štartovali po prvý krát. Dúfajme, že takýchto výprav bude čoraz viac :)

       foto sobota                                  

       foto nedeľa